понеділок, 28 березня 2016 р.

Таємна вечеря


Таємна вечеря


Коли Леонардо да Вінчі писав «Таємну вечерю», він надавав особливого значення двом постатям: Христа та Юди. 
Він дуже довго не міг знайти натурщиків, з яких можна було написати ці фігури. Нарешті, йому вдалося знайти модель для образу Христа серед юних півчих. 
Підібрати натурника для Іуди Леонардо не вдавалося протягом трьох років. Поки одного разу він не натрапив на вулиці на п'яницю, який лежав у стічній канаві. Це був молодий чоловік, якого зостаріло безпробудне пияцтво. Леонардо запросив його до шинку, де відразу ж почав писати з нього Юду. Коли п'яниця прийшов в себе, він сказав художнику, що одного разу вже позував йому

Як навчитися швидко розбиратися в мистецтві? (жартома і всерйоз)


Як навчитися швидко розбиратися в мистецтві?


Не розрізняєте живописців, не запам'ятовуєте картини? Ця інструкція допоможе вам не потрапити в халепу при веденні світської бесіди.
1. Якщо бачиш на картині темний фон і всілякі страждання на обличчях - це Тіціан.

2. Якщо на картині пишнотілі  натурщики, не сумнівайтеся - це Рубенс.

3. Якщо на картині чоловіки схожі на волооких кучерявих жінок - це Караваджо.

4. Якщо на картині багато маленьких людців - Брейгель.

5. Багато маленьких людців + маленькі незрозумілі дрібнички - Босх.

6. Якщо до картини можна запросто домалювати пару товстих амурів і овечок (або вони вже там є в різній комплектації), не порушивши композиції, це можуть бути: а) Буші б) Ватто.

7. Красиво, всі оголені і фігури як у культуристів - Мікеланджело.

8. Бачиш балерину - кажеш Дега. Кажеш Дега - бачиш балерину.

9. Контрастно, різкувато і  всі такі худі бородаті особи - Ель Греко.

10. Якщо всі, навіть тітки, схожі на Путіна - це Ян ван Ейк.

11. Яскраво-яскраво, пафосно-квітчасто - Ван Гог.

P. S.:

Моне - плями, Мане - люди!

Цікаві факти про Пабло Пікассо


Цікаві факти про Пабло Пікассо


Повне ім'я: Пабло Дієго Хосе Франсіско де Паула Хуан Непомусено Марія де лос Ремедіос Чипріано де ла Сантісіма Тринідад Мартир Патрісіо Руїс і Пікассо.
Народився в 1881 році. У 1900 році, коли Пабло Пікассо жив у Парижі (1900) у нього було багато фінансових проблем, і він спалив велику кількість своїх картини, щоб зігрітися. 
Пабло Пікассо любив працювати при світлі звичайної свічки. 
Його перша виставка пройшла, коли йому було тринадцять років. 
Цікавий факт: якось Стів Уінн, власник картини Пікассо «Мрія», показуючи картину своєму другові, випадково проткнув полотно, що коштує кілька мільйонів доларів, олівцем.

Мона Ліза може бути чоловіком


Мона Ліза може бути чоловіком


Ось таке цікаве припущення висловив  мистецтвознавець Сільвіо Вінченті.
Любителі мистецтва протягом століть обговорюють причину її загадкової посмішки.
Тепер, схоже, посмішка Мони Лізи зрозуміла. Ця хитра посмішка приховує ЧОЛОВІКА.
Мистецтвознавець досліджував життя і шедевр Леонардо да Вінчі і з упевненістю заявив, що це одна з муз художника, молодий чоловік на ім'я Жан Джакомо Карпотті, чий ніс, рот, очі і форми обличчя, і є Мона Ліза.
Карпотті, який був також відомий як Салай, був учнем у майстра протягом двох десятиліть, починаючи з 1490 і в цей час почали ходити чутки, що вони не просто вчитель і учень, а коханці.
Деякі експерти вже пропонували, що Леонардо міг взяти за основу своє обличчя, але нове припущення здається більш правдивим.
Сільвано Вінченті, також знайшов ту саму «S» в оці Мона Лізи, що знову ж таки вказує на Салая.
Деякі з робіт Леонардо, як кажуть, брали за основу образ Салая.
Р-н Вінчеті, президент Національного комітету Італії з культурної спадщини, сказав, що картина зображує стрункого, розбещеного хлопця і що особа Салая ідентична Моні Лізі.
Більшість експертів впевнені, що моделлю для Мони Лізи, яка висить в Луврі в Парижі, була Ліза Жерардіні, 24-річна дружина багатого флорентійського купця.
Кажуть Леонардо почав писати її в 1503 році. Але пан Вінчеті стверджує, що картина, можливо, була почата в кінці 1490 р, в Мілані.
Його заява викликала переполох у світі мистецтва. Багато хто стверджує, що теорія не обґрунтована.
Професор Політехнічного університету Мілана говорить: «Всі образи Леонардо схожі один на одного, тому що вони являють собою абстрактний ідеал краси. Всі вони мають і чоловічі і жіночі риси.»
Хоча я і не мистецтвознавець, але вважаю, що теорія правдива. Ну схожий Салай на Мону Лізу.

Що приховують найдивніші картини світу?

Живопис, якщо не брати до уваги реалістів, завжди був, є і буде дещо дивакуватим. Але деякі полотна вирізняються своєю "чудернацькістю".
Одні витвори мистецтва наче б'ють глядача по голові, ошелешуючи і дивуючи. Інші – змушують замислитись і поринути в пошуки сенсу, розгадати таємницю символізму. Деякі - овіяні секретами і містичними загадками, інші - дивують непомірною ціною:)
Якщо розглянути усі головні досягнення світового живопису, можна виділити зо два десятки чудернацьких та досить дивних полотен. У цю добірку навмисне не потрапив Сальвадор Далі, чиї роботи повністю підходять під такий формат та першими спадають на думку.
Зрозуміло, що "дивність" - досить суб'єктивне поняття. Тому, якщо ви знаєте ще картини, котрі, на ваш погляд, можна віднести до переліку найдивакуватіших, поділіться зі мною в коментарях ;)

"Крик" Едвард Мунк. 1893

Едвард Мунк, Крик 

"Крик" вважається знаковою подією експресіонізму та однією з найвідоміших картин у світі.
Існують два трактування зображеного: герой, охоплений жахом, безмовно кричить, притискаючи руки до вух; або ж він закриває вуха від навколишнього крику світу і природи. Мунк написав 4 версії цього полотна. Кажуть, це - плід маніакально-депресивного психозу, від якого страждав художник. Після курсу лікування в клініці Мунк не повертався до роботи над полотном.
"Я йшов стежкою з двома друзями - сонце сідало - несподівано небо стало криваво-червоним, я зупинився, відчуваючи знемогу, і обперся на паркан - я дивився на кров і язики полум'я над синювато-чорним фіордом і містом - мої друзі пішли далі, а я стояв, тремтячи від хвилювання, відчуваючи нескінченний крик, що пронизує природу", розповідав Едвард Мунк про історію створення картини.

Цікаві факти про живопис

Цікаві факти про живописДеякі відомі картини мають дуже цікаву, а часом навіть забавну історію створення. Цікаві факти про живопис розкажуть вам те, чого ви ще не знали про відомих художників і їх шедеври.
  1. Леонардо да Вінчі довго не міг знайти натурника для образу Іуди в «Таємній вечері». У підсумку через три роки пошуків ним став п’яниця, якого художник знайшов сплячим в канаві.
  2. Виявляється, термін «мініатюра» не має ніякого відношення до маленьких розмірів. Це слово походить від латинського «minium»- назва фарби свинцевого сурику, який мав колір червоної кіноварі. Такою фарбою писалися початкові літери текстів і малювалися дрібні ілюстрації в античних і середньовічних книгах.
  3. Марселіно Санс де Саутола, дочка якого перша знайшла наскальні малюнки в печері Альтаміра, звинувачувався в тому, що це він підробив зображення. Нібито первісні люди не могли створити шедевр з такою складною композицією.
  4. Дослідники, вивчивши десятки картин великих художників, написаних з 1000 по 1800 роки, прийшли до висновку, що за вказаний період кількість зображеної їжі збільшилася на 69%.
  5. «Чорний квадрат" не був першою картиною в подібному стилі. Задовго до Малевича Аллі Альфонс виставив в Галереї Вів’єн свій шедевр «Битва негрів в печері глибокої ночі» - повністю чорне прямокутне полотно.
  6. Картина абстракціоніста Анрі Матісса «Човен» провисіла в Музеї сучасного мистецтва догори ногами сорок сім днів. За цей час її встигли побачити 116 тисяч чоловік.
  7. Ідея зобразити м’які годинники прийшла в голову Сальвадору Далі, коли він спостерігав, як плавиться на сонці сир камамбер.
  8. Вінсент Ван Гог за все своє життя продав лише одну картину.
  9. Едгар Дега написав близько 1500 картин із зображенням балетних танцівниць.
  10. Картину Івана Айвазовського «Хаос. Створення світу», яка була написана за мотивами Біблії, купив папа Григорій XVI, нагородивши художника золотою медаллю.
Живопис, малярство — вид пластичного мистецтва, створення зорових образів за допомогою фарб, нанесених на будь-яку поверхню: натягнуте на раму полотно, папір, поверхню стін, посуд тощо. Зазвичай, фарба або інші пігменти наносяться на поверхню за допомогою пензля, однак можливе й використання інших засобів, як-от аерографи, ножі або губки.
Як і інші різновиди мистецтва, малярство може виконувати гносеологічну, аксіологічну, сугестивну, виховну, компенсаторну, комунікативну та гедоністичну функції. Фантазія художника дозволяє створювати за допомогою сполучення статичних за своєю природою малюнка й кольору складні сюжети, насичені емоціями й відчуттям динаміки композиції або, навпаки, образи абсолютно статичні, «викликаючи у глядача живу ілюзію реальної просторовості…предметів та їхнього оточення».